Городище та селище, с. Сапожин

ks0083 gorodysche sapozhyn 1

Городище та селище Сапожин 11-13 ст.
(с. Сапожин, Рівненського (Корецького) району)

Пам’ятка археології місцевого значення
Взята на державний облік Рішення виконкому Ровенської обласної ради
депутатів трудящих № 102 від 17.02.1970

  Городище літописного поселення Сапогинь розміщується в селі на мисоподібному виступі височини, обмеженому із півночі та заходу долинами двох струмків, поблизу місця їх злиття.

  Пам’ятка відома у науковій літературі з кінця XIX ст., обстежувалась у 1960 р. П.О. Раппопортом та Б. А. Прищепою у 1984 та 2004 роках.

  У літописі під 1151 р. уміщено розповідь про те, як дорогобузький князь Володимир Андрійович вислав багато питва Мстиславу Ізяславичу, що вів угорське військо на допомогу батьку до Києва, і попередив князя про наближення ворожого війська на чолі з Володимиром Володаревичем галицьким. Однак на попередження Володимира Андрійовича угри не звернули уваги і їх, п’яних, перебили галицькі воїни біля Сапогиня.

  Майданчик городища овальний у плані, розмірами 100x90 м (площа 0,75 га), по периметру був захищений валом, який краще простежується із західної та південної сторін, тут він має висоту до 1 м. Біля північного і східного країв майданчика городища є сільські садиби, на цих ділянках вал знівельований. Територія давнього укріплення використовується під городи. У підйомному матеріалі тут зібрано уламки гончарних горщиків кінця XI - середини XIII ст.

  Поселення XI - середини XIII ст. лежить на південь від городища, на західному схилі правого берега струмка.

 

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація