Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації

Могила Анни Оленіної-Андро, м. Корець

ks0065 mogyla andro korets 1

Могила А.О. Оленіної-Андро

Пам’ятка історії місцевого значення,
взята на державний облік розпорядженням голови Рівненської обласної
державної адміністрації від 15.05.2003 № 260

розташована за адресою: вул. Київська, 56, м. Корець,
Рівненський район, Рівненська область.

  Могила розташована на території  жіночого Свято-Троїцького монастиря XVII-XIX ст., біля східної стіни Троїцького собору.

  Анна Олексіївна Оленіна (в заміжжі Андро) (11 серпня 1808, м. Санкт-Петербург -18 грудня 1888, м. Корець) — графиня де Ланжерон, дочка президента Петербурзької академії мистецтв Олексія Оленіна, дружина віце-президента Варшави Федора Андро, яка багато разів була оспівана російським поетом О.С. Пушкіним.
 
  Будинок сім’ї Оленіних був своєрідним мистецьким осередком Петербургу, який відвідували Міцкевич, Блудов, Пушкін, Брюлов, Карамзін, Гнедіч, Глінка, Батюшков та інші. Олександр Пушкін з родиною Оленіних був близький з 1818 року. Саме Анні Олексіївні він присвятив свої вірші – „ Пустое Вы сердечным ты…”, „Ее глаза”,  „Не пой, красавица, при мне..”.

  Після смерті Пушкіна, у 1840 році Анна Олексіївна вийшла заміж за офіцера Лейб-гвардії гусарського полку Ф.А. Андро та разом з ним у 1884 році виїхала до Варшави.

  Після смерті чоловіка у 1885 році  переїздить до маєтку своєї молодшої дочки у с. Середня Деражня, Новоград-Волинського повіту Волинської губернії.

  А. Андро була покровителькою Корецького жіночого монастиря та опікуном школи-притулку для дівчаток-сиріт. Монастирю передала частину своїх земельних угідь та коштовностей, серед яких – діамантовий фрейлінський шифр Оленіної. Згідно заповіту була похована на території монастиря.

  На могилі встановлено надгробний пам’ятник з шліфованого граніту увінчаного хрестом. В центрі висічено портрет А. Оленіної-Андро та роки життя. Пам’ятну дошку встановлено поряд з могилою, на якій висічено історію життя Анни Олексіївни Оленіної-Андро.

ks0065 mogyla andro korets 2

ks0065 mogyla andro korets 3

ks0065 mogyla andro korets 4

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація