Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації

Пам'ятник Климу Савуру

ks0016 pamjatnyk klym savur 2

Пам’ятник Климу Савуру

Пам’ятка монументального мистецтва місцевого значення,
взята на державний облік розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 15.05.2003 № 260,
розташований за адресою: Рівненська область, м. Рівне, сквер на розі вулиць Соборної та Пушкіна, 33000.

  Автори пам'ятника: скульптор - В. Шолудько та архітектори - Т. Мельничук, В. Ковальчук.
  Народився Дмитро Клячківський (псевдонім Клим Савур) 1911 р. у м. Збараж на Тернопільщині. Член ОУН з 30-их рр. ХХ століття. У 1940 році репресований радянською владою і засуджений до 10 років ув'язнення. 1941 року втікає з Бердичівської в'язниці, уникнувши розстрілу. З кінця 1941 року керівник підпілля ОУН на Волині та Поліссі. Певний час нелегально мешкав у м. Рівне. Був організатором УПА на Волині, командиром УПА-Північ.
  12 лютого 1945 р. вбитий бійцями внутрішніх військ НКВС у ході проведення «військово-чекістської» операції, недалеко від населеного пункту Суськ.
  У 1952 р. Д. Клячківського постановою Української головної визвольної ради посмертно нагороджено Золотим Хрестом Заслуги ОУН та присвоєно військове звання полковника УПА.
  Пам’ятник Климу Савуру розміщений на чотирьохступінчатій платформі. На прямокутному п'єдесталі встановлено обеліск усічений доверху. У верхній частині, у розрізі, обеліску розміщена скульптурна композиція.
  Композиція являє собою - погруддя Клима Савура, справа від нього розвивається стилізований прапор, під яким зображена група озброєних воїнів. Група бійців символізує підрозділ УПА-Північ, який діяв під проводом К. Савура. У верхній частині обеліску зображення тризуба.
  Пам’ятник головному командиру УПА Климу Савуру та тисячам українських патріотів, які знайшли свій останній спочинок під мурами Рівненської в’язниці НКВД споруджено у 2002 році до 60-річчя Української Повстанчої Армії.

ks0016 pamjatnyk klym savur 1

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація