15 березня 2016 р. о 12:00 в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги «Традиції поліського серпанку» кандидата історичних наук, доцента Лариси Костюк та вчителя Уляни Букайло. У книзі досліджується самобутній вид ткацтва населення північних районів Рівненщини – поліський серпанок, розкривається сутність цього унікального виду декоративно-ужиткового мистецтва, його техніко-технологічні та художні особливості, представлено способи крою і моделювання традиційного одягу, а також на прикладі творчого доробку провідних майстринь с. Крупове Дубровицького району Рівненської області – Уляни Кот, Ніни Дем’янець, Ольги Придюк, Ніни Рабчевської та майстрів молодшої генерації, аналізуються художні здобутки в царині художнього серпанкового ткацтва.

У поданому науковому дослідженні актуальним і важливим виступає вдало зафіксований авторами процес модифікації, а саме перетворення ткацтва з ремесла в художню творчість, якісно відображено процеси відродження, збереження і побутування серпанкового ткацтва в с. Крупове. До наших днів у цьому визначному осередку рукотворні серпанкові тканини функціонують як предмети побуту й убрання інтер’єру і свідчать про існування живих художніх ремесел ткацтва, вишивки. Водночас у сучасних художніх виробах крупівських майстринь втілилися нові художні форми, що відображають світосприйняття і розуміння світу, властиві людині новітнього часу. Осмислення й аналіз цих процесів розвитку народного мистецтва має важливе значення, оскільки в контексті етнічної культури українців традиційні тканини Рівненщини є вагомим надбанням її історико-культурної спадщини.

На цьому мистецькому заході будуть представлені унікальні серпанкові жіночі костюми й окремі своєрідні інтер’єрні та одягові рукотворні художні тканини.

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація