Круглий стіл, присвячений 210-річчю з дня народження Томаша Оскара Сосновського
- Останнє оновлення: Середа, 14 грудня 2022, 11:31
13 грудня Рівненський обласний краєзнавчий музей зібрав істориків, краєзнавців, митців і просто небайдужих до історії краю рівнян з нагоди ювілею всесвітньо відомого скульптора, уродженця Волині, дитинство якого пройшло у Новомалині (зараз Острозька міська територіальна громада), Томаша Оскара Сосновського.
Розпочався захід з перегляду документального фільму про митця, нещодавно знятого телеканалом "Сфера-ТВ", вітань голови обласної ради Андрія Карауша, заступника голови ОДА Сергія Гемберга та культурно-просвітницького центру ім. Т.О. Сосновського. Завітав до Рівного для вшанування співвітчизника і консул Республіки Польща у Луцьку з польськими телевізійниками.
Під час круглого столу йшлося про життєвий і творчий шлях скульптора, культурну спадщину Томаша Оскара Сосновського в музеях, палацах та костелах України, Польщі, Ізраїлю, Італії та оприлюднено нові джерела до біографії митця та історії його родини.
Більшу частину життя Т.О. Сосновський прожив у Римі. Однак неодноразово приїжджав до Новомалина, де було родове гніздо давнього княжого роду Сосновських. На батьківщині скульптор також творив. В рідному селі була творча майстерня скульптора і галерея з колекцією власних робіт, картин та гобеленів інших визначних майстрів світу.
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається сім його мармурових скульптур, а у Державному історико-культурному заповіднику Острога є три його роботи. Ім'я знаменитого земляка носить Новомалинська школа.
В експозиції музею також представлена науково-дослідницька література про працю митця, та полотна рівненських художників з зображенням місць проживання Сосновського і присвячених його творчій діяльності.