Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації

Піаністів запрошують на Всеукраїнський конкурс у Рівному!!!

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення «Всеукраїнського конкурсу піаністів. Рівне-2020»

 22-24 травня 2020 р.

 

Загальні положення

Засновники конкурсу:

 • Рівненський державний гуманітарний університет, Інститут мистецтв
 • Рівненське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки
 • Асоціація піаністів - педагогів України ( «ЕРТА» Ukraine)

Співорганізатори:

 • Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації,
 • Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради,
 • Рівненська дитяча музична школа №1 імені М.Лисенка,
 • КЗ «Рівненська дитяча музична школа №2».

Рік заснування – 2018

Порядок проведення: щорічно

Місце проведення – Інститут мистецтв РДГУ (м.Рівне, вул. Хвильового, 7)

Метою проведення «Всеукраїнського конкурсу піаністів. Рівне-2020» є:

 • виявлення і підтримка талановитої учнівської, студентської молоді, концертмейстерів закладів початкової та вищої освіти І-ІV рівнів акредитації;
 • утвердження престижу вітчизняної фортепіанної школи;
 • популяризація фортепіанного мистецтва, творчості українських і зарубіжних композиторів;
 • ознайомлення з передовим педагогічним досвідом викладачів по класу фортепіано;
 • профорієнтаційна робота.

Основні завдання:

 1. Музично-естетичне виховання підростаючого покоління.
 2. Підвищення виконавського рівня учнівської та студентської молоді фортепіанних відділень, концертмейстерів.
 3. Активізація концертно-просвітницької роботи.
 4. Привернення уваги громадськості до проблем розвитку фортепіанного мистецтва в регіоні.

Робочі органи конкурсу: оргкомітет, дирекція, журі.

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ:

Конкурсні номінації: «фортепіано соло» (1,2,3 категорії), «фортепіанний ансамбль» (4 категорія), «концертмейстер» (5 категорія).

Категорії. До участі у конкурсі запрошуються: 1 категорія (по групах) - учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, дитячих музичних шкіл, спеціалізованих шкіл-інтернатів, мистецьких гуртків і студій палаців дітей та молоді); 2 категорія - студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації (музичних і педагогічних училищ, училищ культури і мистецтв, коледжів культури і мистецтв, музично-педагогічних училищ); 3 категорія - студенти закладів вищої освіти ІІІ – ІV рівнів акредитації (музичних академій, консерваторій, інститутів мистецтв, інститутів культури); 4 категорія (по групах) – фортепіанні ансамблі - учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, дитячих музичних шкіл, спеціалізованих шкіл-інтернатів, мистецьких гуртків і студій палаців дітей та молоді); студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації (музичних і педагогічних училищ, училищ культури і мистецтв, коледжів культури і мистецтв, музично-педагогічних училищ); студенти закладів вищої освіти ІІІ – ІV рівнів акредитації (музичних академій, консерваторій, інститутів мистецтв, інститутів культури); 5 категорія (по групах) – концертмейстери (без вікових обмежень).

Конкурсні вимоги:

Конкурсна програма для 1, 4, 5 категорій в номінаціях «фортепіано соло», «фортепіанний ансамбль» та «концертмейстер» складається з 2-х різнохарактерних творів.

Виступи ілюстраторів не оцінюються.

Для учасників 2 та 3 категорій конкурсне змагання проходитиме у 2 тури.

1 тур - (відбірковий) проводитиметься мистецькими навчальними закладами І-IV рівнів акредитації. Конкурсні вимоги: довільна програма з 2-х творів.

2 тур - (підсумковий) відбуватиметься в Інституті мистецтв РДГУ 22-24 травня 2020 р. Конкурсні вимоги: художній етюд чи віртуозна п’єса та твір композитора ХХ-ХХІ ст.

Конкурсанти 1-4 категорій (номінація «фортепіано соло», «фортепіанний ансамбль») мають виконувати твори напам'ять. Конкурсна програма учасників 5 категорії (номінація «концертмейстер») може виконуватися по нотах.

Зміни у заявлених конкурсних програмах не допускаються.

Журі визначається дирекцією конкурсу з провідних фахівців у галузі фортепіанного мистецтва.

Журі здійснює конкурсний відбір та визначає переможців, які нагороджуються дипломами трьох ступенів за категоріями та по групах. Може присуджуватися диплом Гран-прі та дипломи в окремих номінаціях. Журі має право не присуджувати диплом певного ступеню. Імена переможців конкурсу оголошуються відразу після підбиття підсумків голосування журі. Рішення журі є остаточним, оскарженню не підлягає.

Підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, благодійні фонди, а також фізичні особи можуть за власний рахунок встановлювати додаткові премії, спеціальні призи та інші відзнаки учасникам конкурсу за погодженням з оргкомітетом не пізніше ніж за день до церемонії нагородження.

Для участі у конкурсі надсилається заявка на електронну адресу оргкомітету е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; «Viber»+38 093 223 7094 або подається особисто за адресою: Інститут мистецтв РДГУ, вул. Хвильового,7, м. Рівне до 01.05.2020 р.

План - графік проведення конкурсу: дата,час, місце реєстрації, жеребкування, відкриття, репетицій, конкурсних прослуховувань (по категоріям), нагородження та закриття буде розміщено на публічній сторінці конкурсу у Facebook:https://www.facebook.com/rivne.piano та надісланий на електронну адресу учасників до 10.05.2020 р.

Порядок виступів учасників встановлюється під час реєстрації: 1 категорії – по групах за віком; 2-5 категорій – жеребкуванням.

Фінансові умови. Конкурс не є комерційним заходом. Усі витрати, пов’язані з участю у конкурсі здійснюються за рахунок учасника або сторони, яка його відряджає.

Контактні телефони для довідок:

(0362) 63 38 09 - дирекція Інституту мистецтв РДГУ

+ 38 066 5206 475 - Буцяк Вікторія Іванівна, директор конкурсу

+ 38 097 3010 957 - Цюлюпа Наталія Леонідівна, виконавчий директор конкурсу.

Відкрити у новій вкладці

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація