Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації

«Якісні зміни бібліотек для сталого розвитку в громадах» – тема круглого столу, організованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою 28 листопада 2018 р., який відбувся на базі бібліотеки за участю представників місцевих органів влади, бібліотекарів об’єднаних територіальних громад Рівненщини.

Були обговорені питання: пошуку нового стилю та переорієнтації діяльності бібліотек на інтереси місцевої громади; формування базової мережі бібліотек для забезпечення якісного інформаційного обслуговування територіальної громади на основі універсального доступу та економічної доцільності; організації сучасного бібліотечного простору відповідно до потреб громад; застосування проектно-програмного підходу в бібліотечному менеджменті; побудови нової моделі бібліотечних послуг задля підвищення якості життя територіальної громади;  розвитку соціального партнерства; розвитку нових компетенцій персоналу бібліотек для ефективних суспільних перетворень у громаді.

Власними успішними бібліотечними практиками та порадами для вирішення проблемних ситуацій ділилися представники Демидівської, Смизької селищних рад, Малолюбашської, Бугринської, Привільненської ОТГ та.

У засіданні круглого столу взяли участь: Хомяк Світлана Борисівна, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації; Кушнер Людмила Володимирівна, консультант Рівненського Регіонального відділення Асоціації міст України; Ковтунець Олена Олександрівна, консультант з питань комунікації із ЗМІ та Шелеп Михайло Романович, радник з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування. У своїх виступах акцентували увага присутніх на процесі об’єднання сіл у громади, реорганізації різних сфер, наданні адміністративних послуг в громадах Рівненщини. Висвітлили впливи реформ на функціонування закладів культури, зокрема бібліотек в умовах децентралізації.

Було напрацьовано Рекомендації круглого столу, які будуть поширені в територіальних громадах. 

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація