Інформація управління культури і туризму облдержадміністрації про стан галузі культури Рівненщини у 2012 році
- Останнє оновлення: Субота, 10 серпня 2013, 10:49
- Перегляди: 13332
Для забезпечення стратегічних підходів до вирішення проблем культурно-мистецької сфери в області реалізовувались заходи 5-ти галузевих програм: розвитку культури, підтримки та розвитку культури села, підтримки творчих спілок, паспортизації об’єктів культурної спадщини, розвитку туризму.
Станом на 1 січня 2013 року в області діє 1479 закладів культури і мистецтва всіх систем і відомств, у тому числі 11 - обласного підпорядкування, 1 - національного.
Дальшого розвитку в області набули культурно - дозвіллєві комплекси (КДК), що діють на території 350 сільських рад та об’єднання публічних і шкільних бібліотек в сільських населених пунктах.
Обласними театрально – концертними установами здійснено 10 театральних прем’єр та 48 нових концертних програм.
Академічний обласний театр ляльок брав участь у міжнародному фестивалі лялькових театрів «Мурашник» в м. Іваново Російської Федерації та четвертому міжнародному фестивалі театрів ляльок «Дивень-2012» у м. Хмельницький.
Творчий колектив Рівненського академічного музично-драматичного театру брав участь у Міжнародному театральному фестивалі «Біла вежа-2012. Класика Plus». Вистава «Калігула» удостоїлась спеціального диплому театральних критиків .
В обласних музеях і заповідниках було відкрито 43 виставки, проведено 2 наукові конференцій.
За звітний період присуджено і виплачено 4 обласні премій: за охорону культурної спадщини імені Ігоря Свєшнікова, літературну премію імені Світочів, премію за збереження нематеріальної культурної спадщини імені Ганни Леончук та премію в галузі музичного мистецтва імені Германа Жуковського по 2,5 тис. грн. кожна. Надано 5 грантів голови облдержадміністрації та голови обласної ради для втілення молодіжних проектів на суму 19,3 тис. грн. Щомісяця здійснювалась виплата 15 стипендій голови облдержадміністрації та голови обласної ради ветеранам та працівникам галузі по 200 грн. кожна.
У 2012 році спільно з райдержадміністраціями та виконкомами рад міст обласного значення організовано і проведено 90 культурно - мистецьких заходів міжнародного, всеукраїнського та обласного значення. Наймаштабніші з них: УІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого фольклору «Котилася торба…» у м. Дубно; VIІ регіональний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» у смт. Клевань; обласний відбірковий конкурс ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута - 2013»; обласний фестиваль-конкурсу хорових колективів «Пісня - доля моя» ім.Є.Кухарця; фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини»; V Регіональний дитячий фестиваль патріотичної пісні «Наша слава козацькая не вмре, не загине!» в с.Хрінники Демидівського району; ІІІ Етно-тур-фест «Бурштиновий шлях» в рамках проекту «Поліський трамвай», обласний фестиваль сільських колективів аматорської творчості «Таланти твої, Рівненщино!» та інші.
Щорічно проводиться обласна культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села», в рамках якої жителі та гості міста змогли ознайомитись з історією та творчістю жителів сіл Лісопіль Костопільського, Балашівка Березнівського, Каноничі Володимирецького, Степань Сарненського, Пустоіванне Радивилівського, Рокитне Рокитнівського району, Крупове Дубровицького, Гільча Друга Здолбунівського, Морочне Зарічненського районів.
15 централізованих бібліотечних систем отримали перемогу у конкурсах програми «Бібліоміст». Цей показник є найвищим в Україні. За підсумками 2-х раундів Програми 80 бібліотек Рівненської області (14% від загальної кількості бібліотек) отримали комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення на суму 1 млн. 127 тис. грн. Біля 400 тис. грн. використано на організацію навчання працівників бібліотек. Загалом в області комп’ютеризовано 196 бібліотек з них – 129 сільські. 166 бібліотек області мають підключення до мережі Інтернет з них – 98 розташовані у селі. Так масштабно в Інтернет - просторі представлені лише бібліотеки Рівненської області. Значна увага приділяється розвитку мережі Пунктів доступу громадян (ПДГ) до урядової інформації. Такі пункти діють в 64 бібліотеках області.
Працівники обласної бібліотеки презентували досвід роботи за напрямком «Доступ до електронного урядування» у Національній академії державного управління при Президентові України. Проведено громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади» у яких взяло участь 134 227 осіб, що складає 12% населення області.
В рамках реалізації проекту «Волинь туристична», укладені угоди про співпрацю між п’ятьма областями, території яких історично належать до меж «Великої Волині». Розроблений бренд «Волинь туристична», виготовлена іміджева рекламно-інформаційна продукція про туристичний потенціал Волині, здійснюються заходи з розміщення зовнішньої реклами, дорожніх рекламних конструкцій, розроблені промо-ролики.
За рахунок впровадження енергозберігаючих технологій збільшилась кількість закладів культури, які опалюються у осінньо-зимовий період і складає 86% від загальної кількості приміщень. На дані цілі використано 1млн. 611 тис. грн. Проведено 614 капітальних та поточних ремонтів в закладах культури області на суму 9 млн. 41 тис. грн. Для оновлення матеріально-технічної бази та придбання музичних інструментів використано 2 млн. 748 тис. грн. з різних джерел фінансування. У 2012 році проведено реконструкції сільських будинків культури у с. Рачин, с. Привільне Дубенського , с. Колки Дубровицького району, с. Вичівки Зарічненського району, с. Копитків Здолбунівського, с. Злазне Костопільського, с. Томашгород Рокитнівського, с.Катеринівка Сарненського районів.
Здійснено обстеження та визначено стан збереження пам’яток археології в с. Пересопниця Рівненського району .
Обсяг платних послуг населенню установами галузі за 2012 рік становить 12 млн. 190 тис. грн., що на 1 млн.714 тис. грн. більше ніж у 2011 році (2011 рік - 11 млн. 525 тис.).