Піаністів запрошують на Всеукраїнський конкурс у Рівному!!!
- Останнє оновлення: П'ятниця, 24 січня 2020, 09:03
- Перегляди: 3617
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення «Всеукраїнського конкурсу піаністів. Рівне-2020»
22-24 травня 2020 р.
Загальні положення
Засновники конкурсу:
- Рівненський державний гуманітарний університет, Інститут мистецтв
- Рівненське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки
- Асоціація піаністів - педагогів України ( «ЕРТА» Ukraine)
Співорганізатори:
- Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації,
- Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради,
- Рівненська дитяча музична школа №1 імені М.Лисенка,
- КЗ «Рівненська дитяча музична школа №2».
Рік заснування – 2018
Порядок проведення: щорічно
Місце проведення – Інститут мистецтв РДГУ (м.Рівне, вул. Хвильового, 7)
Метою проведення «Всеукраїнського конкурсу піаністів. Рівне-2020» є:
- виявлення і підтримка талановитої учнівської, студентської молоді, концертмейстерів закладів початкової та вищої освіти І-ІV рівнів акредитації;
- утвердження престижу вітчизняної фортепіанної школи;
- популяризація фортепіанного мистецтва, творчості українських і зарубіжних композиторів;
- ознайомлення з передовим педагогічним досвідом викладачів по класу фортепіано;
- профорієнтаційна робота.
Основні завдання:
- Музично-естетичне виховання підростаючого покоління.
- Підвищення виконавського рівня учнівської та студентської молоді фортепіанних відділень, концертмейстерів.
- Активізація концертно-просвітницької роботи.
- Привернення уваги громадськості до проблем розвитку фортепіанного мистецтва в регіоні.
Робочі органи конкурсу: оргкомітет, дирекція, журі.
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ:
Конкурсні номінації: «фортепіано соло» (1,2,3 категорії), «фортепіанний ансамбль» (4 категорія), «концертмейстер» (5 категорія).
Категорії. До участі у конкурсі запрошуються: 1 категорія (по групах) - учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, дитячих музичних шкіл, спеціалізованих шкіл-інтернатів, мистецьких гуртків і студій палаців дітей та молоді); 2 категорія - студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації (музичних і педагогічних училищ, училищ культури і мистецтв, коледжів культури і мистецтв, музично-педагогічних училищ); 3 категорія - студенти закладів вищої освіти ІІІ – ІV рівнів акредитації (музичних академій, консерваторій, інститутів мистецтв, інститутів культури); 4 категорія (по групах) – фортепіанні ансамблі - учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, дитячих музичних шкіл, спеціалізованих шкіл-інтернатів, мистецьких гуртків і студій палаців дітей та молоді); студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації (музичних і педагогічних училищ, училищ культури і мистецтв, коледжів культури і мистецтв, музично-педагогічних училищ); студенти закладів вищої освіти ІІІ – ІV рівнів акредитації (музичних академій, консерваторій, інститутів мистецтв, інститутів культури); 5 категорія (по групах) – концертмейстери (без вікових обмежень).
Конкурсні вимоги:
Конкурсна програма для 1, 4, 5 категорій в номінаціях «фортепіано соло», «фортепіанний ансамбль» та «концертмейстер» складається з 2-х різнохарактерних творів.
Виступи ілюстраторів не оцінюються.
Для учасників 2 та 3 категорій конкурсне змагання проходитиме у 2 тури.
1 тур - (відбірковий) проводитиметься мистецькими навчальними закладами І-IV рівнів акредитації. Конкурсні вимоги: довільна програма з 2-х творів.
2 тур - (підсумковий) відбуватиметься в Інституті мистецтв РДГУ 22-24 травня 2020 р. Конкурсні вимоги: художній етюд чи віртуозна п’єса та твір композитора ХХ-ХХІ ст.
Конкурсанти 1-4 категорій (номінація «фортепіано соло», «фортепіанний ансамбль») мають виконувати твори напам'ять. Конкурсна програма учасників 5 категорії (номінація «концертмейстер») може виконуватися по нотах.
Зміни у заявлених конкурсних програмах не допускаються.
Журі визначається дирекцією конкурсу з провідних фахівців у галузі фортепіанного мистецтва.
Журі здійснює конкурсний відбір та визначає переможців, які нагороджуються дипломами трьох ступенів за категоріями та по групах. Може присуджуватися диплом Гран-прі та дипломи в окремих номінаціях. Журі має право не присуджувати диплом певного ступеню. Імена переможців конкурсу оголошуються відразу після підбиття підсумків голосування журі. Рішення журі є остаточним, оскарженню не підлягає.
Підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, благодійні фонди, а також фізичні особи можуть за власний рахунок встановлювати додаткові премії, спеціальні призи та інші відзнаки учасникам конкурсу за погодженням з оргкомітетом не пізніше ніж за день до церемонії нагородження.
Для участі у конкурсі надсилається заявка на електронну адресу оргкомітету е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; «Viber»+38 093 223 7094 або подається особисто за адресою: Інститут мистецтв РДГУ, вул. Хвильового,7, м. Рівне до 01.05.2020 р.
План - графік проведення конкурсу: дата,час, місце реєстрації, жеребкування, відкриття, репетицій, конкурсних прослуховувань (по категоріям), нагородження та закриття буде розміщено на публічній сторінці конкурсу у Facebook:https://www.facebook.com/rivne.piano та надісланий на електронну адресу учасників до 10.05.2020 р.
Порядок виступів учасників встановлюється під час реєстрації: 1 категорії – по групах за віком; 2-5 категорій – жеребкуванням.
Фінансові умови. Конкурс не є комерційним заходом. Усі витрати, пов’язані з участю у конкурсі здійснюються за рахунок учасника або сторони, яка його відряджає.
Контактні телефони для довідок:
(0362) 63 38 09 - дирекція Інституту мистецтв РДГУ
+ 38 066 5206 475 - Буцяк Вікторія Іванівна, директор конкурсу
+ 38 097 3010 957 - Цюлюпа Наталія Леонідівна, виконавчий директор конкурсу.