Конкурси

Найдавніша рукописна книга Полісся прибула на Рівненщину

Сьогодні в рамках промоції культурної спадщини Рівненщини в приміщенні облдержадміністрації за участі голови Благодійного Фонду «Наш край», народного депутата України 8-го скликання Василя Яніцького, голови облдержадміністрації Віталія Коваля та голови обласної ради Олександра Данильчука, начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Любові Романюк відбулась передача п’ятої факсимільної копії Нобельського Євангелія для музейних закладів Рівненщини.

Нині одна копія репринтного видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України. Оригінал Нобельського Євангеліє знаходиться в науковій бібліотеці імені Врублевських Академії наук Литви у Вільнюсі. Перша експозиція переданого факсимільного видання планується в культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

Святкування 500-річчя Нобельського Євангелія відзначатиметься на державному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». На Рівненщині, а саме в селі Нобель Зарічненського району, святкування було заплановано 14 червня 2020 року адже за даними науковців, саме 14 червня, звершилось написання Нобельського Євангеліє. Однак карантині обмеження вносять корективи і дане святкування відбудеться у серпні 2020 року.

Після закінчення карантинних обмежень всі бажаючі матимуть можливість побачити реліквію на власні очі не тільки в Пересопниці, а й музейних закладах Рівного, Острога та Дубна.

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація