Етно-еко фестиваль «Буща папороть»
- Останнє оновлення: Вівторок, 13 липня 2021, 09:54
10 липня 2021 року на базі Національного природного парку «Дермансько-Острозький» с. Буща Мізоцької територіальної громади відбувся обласний відкритий етно-еко фестиваль «Буща папороть».
Фест проходив з метою збереження та популяризації українських купальських народних традицій та культурної спадщини, розвитку аматорського мистецтва та етно творчості, формування екологічного світогляду та залучення до охорони довкілля, сприяння розвитку туризму та промоції рекреаційного потенціалу Мізоцької громади, розширення культурних зв’язків.
З вітальним словом до учасників та гостей свята звернулися начальниця управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Любов Романюк, голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук, директор національного природного парку «Дермансько-Острозький» Олександр Верцеха.
У ході фестивалю гостей чекала екскурсія екостежкою «Від Волині до Поділля», а потім розпочалася мистецька програма за участю творчих аматорських колективів Рівненщини – «Вогнецвіт».
Упродовж етно-еко фестивалю учасникам та гостям не було часу сумувати, адже організатори заходу підготували насичену культурно-розважальну програму, а саме: відкритий турнір з міні-футболу, волейбол, дартс, армреслінг, шахи, перетягування линви, жонглювання м’ячем. Діяли толока народних умільців та святковий ярмарок, виставка техніки, розваги для сильних та мужніх; лицарі, лучники, показовий виступ малогабаритного літака, катання на конях і возах, а також презентація сімейних молочних ферм, зона барбекю та наметове містечко. Всіх бажаючих частували кулішем, юшкою та продуктами бджільництва, а також локація «Чарзілля» національного природного парку «Дермансько-Острозький» частувала трав’яними чаями за старовинними рецептами.
На території діяла дитяча галявина та забавки для малечі: гойдалки, розваги, ігри, майстер-класи, атракціони, батути, запуск повітряних зміїв, пінне шоу.
На фестивалі працювали фотолокації із старожитностями, локація бущанської громади, діяли ще безліч фотозон, де всі бажаючі мали змогу зробити фото на згадку.
Фестиваль був насичений купальськими обрядодійствами – одяганням «Марени», хороводами, плетінням віночків, народними іграми, хороводами, запаленням ватри.
На святі лунала запальна музична феєрія у виконанні гуртів GudzikBand та «Швагри МиРоВі».
Хедлайнер фестивалю був відомий етногурт GG ГуляйГород.
На завершення етно-еко фесту відбулася етно-вечірка «Купальська ніч» під зорями та феєричне шоу «Вогняне диво».