Проєкт «Бортництво Полісся» об'єднає три регіони України

ID 200826bortn2

Рівненська, Житомирська та Київська області працюватимуть над спільним проектом із популяризації бджільництва, як елементу нематеріальної культурної спадщини України.

На Рівненщині проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» презентувала під час пресконференції куратор проєкту, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

ID 200826bortn3

Серед присутніх - перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, заступник Сергій Гемберг, міжнародний фасілітатор ЮНЕСКО з охорони та збереження Нематеріальної культурної спадщини Ілля Фетисов, начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк, директорка «Сарненського етнографічного музею» Вікторія Дашко та заступниця директора «Рівненського обласного центру народної творчості» Ірина Рачковська.
Так, основна мета проєкту - синтезувати інформацію, пов’язану із цим промислом та візуалізувати у 3D форматі. Такий проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
«Такий проєкт підкреслює один із стародавніх традицій українського народу. Тож цей важливий спадок ми зобов’язані дослідити, зберегти та популяризувати. Найбільші осередки бджільництва є на Рівненщині, Житомирщині та частково на Київщині. Тому головна задача проєкту - проявити бортництво в сучасний спосіб», - розповідає Влада Литовченко.
Створення віртуального музею втілять у реальність за допомогою сайту з різними філіями, формами та рубриками. Він буде містити різну інформацію щодо стародавньої української традиції.
Варто зазначити, що в рамках проєкту передбачається також співпраця із державною архівною службою України. Так, через галузеві архіви будуть досліджуватися матеріали щодо бортництва: як воно розвивалося у різні роки, на яких територіях, яким є бортницький мед та як його раніше збирали.
«Переконаний, що Рівненщина долучилася до дійсно потужного українського проєкту. А по завершенню, ми презентуємо вже повністю інноваційний продукт. Бортництво - це традиція, якій більше тисячі років. Тому створення віртуального простору допоможе популяризувати та зберегти цю традицію», - розповідає Сергій Гемберг.

ID 200826bortn4

ID 200826bortn5

ID 200826bortn6

ID 200826bortn1

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація