Рівненщина на смак. Семидубська громада
- Останнє оновлення: Вівторок, 18 червня 2024, 17:29
«Важливо сьогодні згуртовувати громади навколо культурних цінностей. Саме проект «Рівненщина на смак» і є тим майданчиком, який презентує такі унікальні туристичні, культурні, історичні, архітектурні особливості кожної громади нашого регіону. Саме завдяки традиціям, звичаям, обрядам, ремеслам громади відрізняються і є упізнавані в культурному розмаїтті Рівненщини. Ми закликаємо громади активно долучатися до проєкту. Це чудова можливість не лише популяризувати свою культуру, а й обмінятися досвідом із іншими громадами. Сьогодні свої родзинки для вас презентує Семидубська громада» - зазначає начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Варто знати, що Семидубська територіальна громада розташована в Дубенському районі. У її складі 17 населених пунктів, де проживає 3958 жителів. В структуру закладів культури Семидубської сільської ради 14 закладів культури: 9 закладів культури клубного типу, 5 публічних бібліотек. Культурне обслуговування населення здійснює 16 працівників.
При закладах культурного типу діє 32 клубні формування в яких зайнято 255 учасники, із них 19 - колективи аматорської творчості (13 вокально-хорових, 5 театральних та 1 хореографічний), в яких зайнято 183 учасники. 1 колектив аматорської творчості має звання «народний». Це «Семидубські молодички» керівник Наталія Вишневська.
А ще послугами публічних бібліотек користується 1,1 тис. користувачів, яким було видано 20,4 тис. видань. Три бібліотеки комп’ютеризовані, з доступом до інтернету. У 4 закладах діють зони wi-fi, що розширює можливості доступу до цифрового контенту та послуг, в т.ч. з власних гаджетів користувачів.
Мандруючи на Семидубщину з проектом «Рівненщина на смак» не змогли не зупинитися аби вшанувати пам’ять наших предків на Козацькому Редуті.
Увага! На території громади розташовані 16 пам’яток місцевого значення: 2 – пам’ятки архітектури; 4 пам’ятки історії; 10 пам’яток археології. Найвідоміші для туристів: Будинок колишньої садиби Шпачека ХХ ст. с. Семидуби та Миколаївська церква 1913р. в с. Тростянець. До речі історія виникнення церкви особлива, адже із запланованої маленької церковці раптом збудували велику церкву. А от як, вам розкажуть коли завітаєте у гості!
Завітайте на Божу гору у с. Залужжя, де вас зустріне краса дарована природою та архітектурна цікавинка – 1861 року. А ще обов’язково відвідайте село Гірники, де пролягає український шлях геодезичної дуги Струве. Беріть велосипед і гайда розглядати місця, що сповнені історією, архітектурними особливостями і красою Рівненської природи!
Ласкаво просимо до світлиці «Рушничок», де на вас чекають мистецькі роботи Ірини Чернецької, літературна спадщина Олександра Матвійчука, вироби декоративно-ужиткового мистецтва місцевих майстрів Катерини Савчук, Оксани Кусік, Ольги Хомидюк, Алли Лисун.
Завітайте до Семидубської громади!