Статті

Керівники заповідників та музеїв заходу України підписали меморандум про вступ до Всеукраїнської ГО «Українська академія архітектури»

На Рівненщині 23 березня підписали меморандум про співпрацю між Всеукраїнською ГО «Українська академія архітектури» та заповідниками Тернопільщини, Хмельниччини, Волині і нашої області. Це важливий крок на шляху збереження та розвитку культурної спадщини, підсумувала начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Дійство відбувалося в державному історико-культурному заповіднику міста Дубно.
Річ у тім, що «Українська академія архітектури» має намір створити Всеукраїнську асоціацію заповідників. Це потрібно, аби розробити та втілювати спільну стратегію розвитку та збереження культурної спадщини, проводити науково-дослідну, туристичну та культурно-освітню та іншу роботу. Тож підписання меморандуму – це перший крок до реалізації ініціативи.

Організаторами заходу виступили Державний історико-культурний заповідник м. Дубно та Всеукраїнська ГО «Українська академія архітектури».

Відкрив захід Леонад Кічатий – директор ДІКЗ м. Дубно.

Привітала гостей Любов Романюк – начальниця Управління культури і туризму РОДА. Вона розповіла про діяльність зі збереження культурно-мистецької спадщини на Рівненщині.

В заході взяв участь професор, президент Української академії архітектури Олег Слєпцов.

Для участі у заході були запрошені керівники заповідників та музеїв Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Волині, Всеукраїнської ГО «Українська академія архітектури», Управління культури і туризму РОДА, Дубенська районна військова адміністрація, Національний заповідник «Софія Київська», ДІКЗ «Старий Луцьк», ДІКЗ «Стародавній Володимир», НЗ «Замки Тернопілля» Збараж, ДІКЗ «Меджибіж», ДІКЗ м. Острога, РОКМ, етнопарк «Ладомирія», НІМЗ «Поле Берестецької битви».

Предметом Меморандуму про вступ до Всеукраїнської ГО «Українська академія архітектури» є співпраця на безоплатній основі у сфері:

  • охорони пам'яток культурної спадщини;
  • підготовки та підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів сфери охорони культурної спадщини України;
  • науково-дослідної роботи, науково-методичної в галузі вивчення архітектури;
  • туристичної, культурно-освітньої роботи на засадах рiвності та взаємності.

Після підписання угоди учасниками заходу, презентували туристичний маршрут Віа-Регія. Міжнародна мережа “Віа Регія – культурний шлях Ради Європи” створена для продовження культурного обміну між країнами Європи та сприяння їх зближенню.

 

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація