Вручено стипендії та гранти провідним діячам культури

 220701 granty i stypendii 01

4 гранти та 10 стипендій: у Рівненській ОДА вручили грошові нагороди провідним діячам культури, ветеранам і пенсіонерам мистецтва.

Відзнаки вручили голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, до вітань також долучилася начальниця обласного управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Загалом з 2003 року – втілено 100 творчих проєктів, 308 культпрацівників отримували стипендії.
На гранти в обласному бюджеті щорічно виділяється 100 тисяч, а стипендії отримують 10 працівників галузі по 500 грн. щомісяця упродовж року. 

Гранти голови Рівненської обласної державної адміністрації та голови Рівненської обласної ради у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва, кінематографії для створення і реалізації творчих проєктів отримали митці Рівненщини, які на початку року презентували свої задуми конкурсній комісії. Четверо переможців отримали по 25 тис грн.:

 220701 granty i stypendii 11

- ВАРНАВА Руслана Анастасіївна (художній керівник обласної філармонії) - проєкт "Відновлення композиторської спадщини Казимира Любомирського". Мета проєкту: вивчення та популяризація композиторського доробку Казимира Любомирського; запрошення до участі у концерті-презентації та музикознавчій конференції провідних виконавців та музикознавців Рівного; проведення мистецьких акцій у локаціях, що історично пов’язані з родом князів Любомирських («Музичні салони Любомирських» у Залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії)

 220701 granty i stypendii 12

- КОРСУН Олена Вікторівна (голова правління ГО «ІО Погляд») - проєкт "Облаштування інклюзивного театрального простору «Погляд в тобі» в м.Рівне. Мета проєкту: створення інклюзивного театрального простору для реалізації прав осіб з інвалідністю на творчість, включення таких людей у активне життя громади, участь в культурному житті міста, знайомство громадян міста з «особливим» театральним мистецтвом.

 220701 granty i stypendii 13

- ОДАРЧУК Надія Василівна (керівник ансамблю народного танцю «Фурор 18+» селищного будинку культури Мізоцької селищної ради) - проєкт "Збереження танцювальних традицій Мізоцького краю"
Мета проєкту: вивчення танцювальних традицій Мізоцького краю та відтворення їх в хореографічних колективах громади танц, популяризація народного танцю, дослідження автентичної особливості поліського танцю.

 220701 granty i stypendii 14

- РЯБУНЕЦЬ Орися Іванівна (заслужений майстер народної творчості України, вишивальниця, яка володіє понад 300 техніками вишивки, м.Рівне) - проєкт "Видання артбуку «МАЙСТРИ РІВНЕНЩИНИ»". Мета проєкту: популяризація постаті майстра народної творчості як творця сучасного культурного обличчя Рівненщини. У артбуці буде відображено творчий шлях і доробки більше 40 майстрів ткацтва, вишивки, соломоплетіння і лозоплетіння, гончарства, художньої кераміки і художньої обробки дерева.

Стипендії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради в галузі культури у 2022 році отримали:

 220701 granty i stypendii 02

- БУЛИГА Стефан Вікторович - єдиний представник Рівненщини у Молодіжному симфонічному оркестрі України /YSOU (вай ес оу ю). Випускник Рівненської дитячої музичної школи число 2 по класу «Кларнет» і коледжу Київської музичної академії імені Глієра. На даний час він підвищує свій професійний рівень та проходить навчання у Королівській музичній академії у Лондоні.
Сертифікат отримує дядько Стефана відомий на Рівненщині історик та краєзнавець Булига Олександр Степанович

 220701 granty i stypendii 03

- ГАВРИЛЮК Сергій Анатолійович – досліджувач і яскравий продовжувач автентичних традицій поліського співу. Популяризує ці традиції, як учасник народного вокального тріо «Червона бинда» і дуету «Білі береги», а також виховує дітей на кращих зразках народної творчості, як керівник зразкового художнього колективу фольклорно-етнографічна студія «Веретено» Степанського Будинку дітей та молоді і зразкового аматорського фольклорно-етнографічного гурту «Мазурки» клубу с. Корост Степанської громади. Учасник обласних мистецьких проектів. Переможець (ІІ премія в жанрі автентичного фольклору) XII Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» та різноманітних всеукраїнських і міжнародних фестивалів, конкурсів, що відбувалися у Львові, Рівне, Вінниці, Києві, Одесі, Литві, Польщі.

 220701 granty i stypendii 04

- ЖИЛКА Іван Сидорович - живописець, член обласної організації Національної спілки художників України. З 1986 року працює у художньо-виробничому комбінаті обласної організації Національної спілки художників України, викладач декоративно-прикладного мистецтва РДГУ та старшим викладачем кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування. Учасник Всеукраїнського трієнале «Живопис» у м. Київ. У творчому доробку персональні виставки у м. Рівне, м. Івано-Франківськ. Роботи знаходяться у фондах Міністерства культури та інформаційної політики України, обласному краєзнавчому музеї і приватних колекціях.

 220701 granty i stypendii 05

- ЗИЛЬ Віра Василівна – дослідниця і зберігач обрядових традицій Рівненського Полісся. Як керівник народного ансамблю родини Чудіновичів села Сварицевичі активно популяризує ці традиції на всеукраїнських та міжнародних фестивалях у Польщі, Угорщині. Колектив представляв Україну на міжнародному фестивалі «Поліфонія», що відбувався за підтримки Євросоюзу в рамках програми «Креативна Європа» і зовсім недавно - 18-19 червня презентували культурні традиції Рівненського Полісся в рамках державної програми «Мандруй Україною» в Національному музеї народної архітектури та побуту. Обряд «Водіння Куста», який зберігає і відтворює колектив занесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А ще крім пісні і слова Віра Василівна з членами колективу активно наближає День нашої перемоги випікаючи хліб, консервацію і смаколики нашим захисникам і потерпілим громадянам. І найбільш запам’ятає цих чудових жіночок той, кому пощасливило скуштувати Сварицевицького мацика.

 220701 granty i stypendii 06

- ЄРШОВА Тетяна Геннадіївна - артистка-ляльковод, провідний майстер сцени академічного обласного театру ляльок. Працює в театрі з дня його заснування. Всі ролі у виконані пані Тетяни це окремий оригінальний сценічний характер і вони дуже подобаються найсправедливішим поціновувачам мистецтва театру ляльок – дітьми. А також отримують високу оцінку журі всеукраїнських мистецьких форумів. Так, вистава «Алі-баба і розбійники» на Всеукраїнському фестивалі «Лялькова веселка» м. Запоріжжя отримала Гран-прі. Вистава «Пливе човен, казок повен» - перше місце на фестивалі «Молоко» в м. Одесі. Актори театру відразу відгукнулись у важкі перші дні війни і розпочали заспокійливу терапію формами і засобами мистецтва – здійснюючи вистави для дітей у бомбосховищах, для внутрішньо переміщених громадян за місцем їх перебування, проводячи благодійні акції по збору коштів для акторів Маріупольського театру. Територія театру стає маленьким мистецьким хабом, де відбуваються майстер-клас ліплення з пластиліну «Пластилінові Історії» для дітей і дорослих, здійснювалися кіносеанси фільмів студії Національного Центру Довженка, який знайшов прихисток на Рівненщині.

 220701 granty i stypendii 07

- КІНАХ Микола Георгійович - керівник Острозького народного аматорського театру. Театр засновано у вересні 1939 році. Свій творчий шлях театр розпочав виставою М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». В репертуарі колективу твори І.Карпенка-Карого «Мартин Боруля» , Квітки - Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», Старицького «За двома зайцями». Микола Георгійович ставши його керівником у 1985 році, зберіг і продовжив традицію театру. 50 років на сцені, як актор зіграв понад 250 ролей, як режисер здійснив постановку біля 30 вистав української і зарубіжної драматургії. Колектив на обласних і всеукраїнських фестивалях є в числі лауреатів:. Це: відзнаки «Театральної весни» і «Палітри театральної осені» в Рівному, Всеукраїнські фестивалі-конкурси театрального мистецтва: в Києві – ІІІ місце, в Очакові - 2020 рік - І місце, 2021 – ІІ місце, Нетішині – І місце. А в місті Острог кожна вистава це повен зал і безмежна вдячність від глядачів.

 220701 granty i stypendii 08

- КІЧАНОВСЬКА Людмила Василівна - завідуюча Новокорецьким сільським клубом Корецької міської ради, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Червоне намисто». Творча робота пов’язана з вивченням купальських обрядів і традицій на Кореччині. Колектив - Лауреат республіканського телетурніру «Сонячні кларнети» та радіо-конкурсу «Золоті ключі». Про колектив і купальський обряд створено сюжет на кіностудії ім. О.Довженка. Активно популяризує творчість колектив у Польщі. З перших днів війни на базі клубу і бібліотеки створено волонтерський хаб для допомоги людям які вимушено були переселені з причини війни і ЗСУ. За цей час було зібрано і відправлено для воїнів і жителів окупованих територій 5 бусів з продуктами харчування, одягом. Під опікою волонтерів знаходиться 16 тимчасово переселених осіб, які проживають на території громади.

 220701 granty i stypendii 09

- ТИМЧАК Микола Михайлович - поет, прозаїк, скульптор, художник, іконописець, різьбяр, автор і виконавець пісень, член Національної спілки письменників України. Твори перекладені японською, болгарською, білоруською, тувинською та іншими мовами. Учасник перших фестивалів «Червона рута» і «Оберіг», Всесвітнього форуму українців в Києві. Стояв біля стерна Народного Руху України на Дубенщині, створював із побратимами товариство «Просвіта» у Дубні, сприяв відродженню козацтва. Його пензлем і різцем відроджено десятки духовних святинь Волині, Рівненщини і Тернопільщини. Започаткував Свято козацької слави на Козацькому редуті і Свято українського вояцтва у с. Майдан на Дубенщині. Микола Михайлович є автором пам'ятника на Козацькому редуті, архітектором каплиці, що споруджена на цьому святому місці. Щорічно тут відбувається вшанування пам’яті полеглих козаків-богунців, які у 1651 році прийняли останній смертельний бій, прикриваючи відступ побратимів із поля Берестецької битви. У цьому році ця дата припадає на 3 липня.

 - ШИРКО Юрій Миколайович - артист драми обласного академічного українського музично-драматичного театру, художній керівник Рівненського міського палацу культури. Головний режисер державних та обласних мистецьких свят. Організатор і ведучий концертних програм для військових та благодійних проектів. Стипендіат міського голови Рівного. З перших днів війни очолює і координує роботу волонтерів в обласному штабі при обласному музично-драматичному театрі.

 220701 granty i stypendii 10

- ЯЦКОВА Лариса Василівна - директор Школи мистецтв Шпанівської громади. Лариса Василівна виховала чимало переможців та призерів мистецьких олімпіад, змагань та конкурсів серед учнів музичних шкіл. Веде активну методичну роботу, організовує та проводить концерти та музичні вечори, бере активну участь у масових заходах Шпанівської громади і області.

220701 granty i stypendii 15

  Також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток, відродження та збереження української національної культури, музичного мистецтва краю, досягнення значних  трудових результатів та з нагоди 70-річчя від дня народження та 50-річчя трудової діяльності нагороджений  цінним подарунком - годинником від Рівненської обласної державної адміністрації Пастушенко Андрій Семенович – голова Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України.

Вітаємо переможців.

220701 granty i stypendii 16

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація