Управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації

Всеукраїнська пересувна виставка «Наука – це вона»

220214 robm vystavka nauka ce vona 1

З нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація Всеукраїнської пересувної виставки «Наука – це вона», що була представлена не лише в Україні, а й за кордоном (у посольствах України в Америці, Бельгії, Болгарії, Королівстві Нідерланди, Німеччині). До нас завітали журналісти, студенти Рівненського фахового коледжу економіки та бізнесу разом із викладачами Антоневичом Ю.А., Бойчуком М.М. і Білецьким В.В. та усі бажаючі.

220214 robm vystavka nauka ce vona 2

«Наука – це вона» – просвітницький арт-проєкт благодійної освітньої організації «STEM is FEM», реалізований за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.

Проєкт реалізовано в межах глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я. З ініціативи Першої Леді Олени Зеленської у 2020 році Україна приєдналася до міжнародного «Партнерства Біарріц», яке об’єднує зусилля різних країн на шляху до рівності прав жінок і чоловіків.

220214 robm vystavka nauka ce vona 3

Завдяки арт-проекту «Наука – це вона» усі бажаючі мають можливість познайомитись із українськими науковицями ХХ-ХХІ століття. Наука значною мірою впливає на динаміку сучасного світу. І українські жінки зробили чималий внесок у її розвиток. А стереотип про те, що «серйозна наука» – це не жіноча справа, давно пішов у минуле. Героїнями проєкту були обрані кібернетичка Катерина Ющенко, математичка Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізичка Антоніна Прихотько, фізичка Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математичка Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетичка Оксана Півень, генетичка Світлана Арбузова, математичка Марина В’язовська.

220214 robm vystavka nauka ce vona 4

220214 robm vystavka nauka ce vona 5

220214 robm vystavka nauka ce vona 6

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація