«(Не)паперовий солдат»
- Останнє оновлення: П'ятниця, 26 листопада 2021, 12:54
25 листопада у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «(Не)паперовий солдат», яка присвячена 116-й річниці з дня народження українського художника, графіка, громадського та політичного діяча Ніла Хасевича.
Творча діяльність Ніла Хасевича є унікальним явищем не тільки в мистецтві підпілля, а й в українському мистецтві в цілому. Професіоналізм і плідність його творчості не мають аналогів у підпільній боротьбі інших народів у часи Другої світової та після неї. Графіку доводилося працювати в умовах постійної небезпеки — в землянках і криївках, з примітивною підпільною друкарською технікою, браком відповідних матеріалів. Він створив понад 150 графічних композицій і понад 50 графічних творів.
Твори Ніла Хасевича нагадували світу про те, що Україна бореться, і серед лав повстанців технічна ланка на чолі з художником «Беєм». Він віддав Україні все що міг – молодість, життя, непересічний талант, і хоч не міг бути справжнім вояком, бо не мав однієї ноги, але був вояком у душі. 4 березня 1952 року Ніл Хасевич разом з друзями прийняв останній бій на одному з хуторів села Сухівці Рівненської області. Всесильна спецслужба СРСР намагалася стерти будь-які сліди про нього, знищити твори – на яких паперові солдати йдуть у бій за Україну.
Виставка складається з дванадцяти банерів, які розповідають про життя та творчість Ніла Хасевича. Доповнена експозиція графічними роботами художника та експонатами з фондів РОКМ.
Над виставкою працювали працівники відділу історії РОКМ.