Рівненщина разом з усіма регіонами України перейшла в «зелену» карантинну зону

210610 covid green

Міністерство охорони здоров’я оновило зони карантину. Тепер усі регіони України, у тому числі Рівненщина, віднесені до «зеленої» зони карантину, де діють найслабші обмеження.

  Індикатори визначення рівнів епідемічної небезпеки оприлюднені на сайті МОЗ.

  Як повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов, на Рівненщині показник рівня захворюваності дещо перевищений від необхідного, але «зелений» рівень встановлюється одночасно на всій території України – якщо рівень захворюваності на коронавірусну хворобу за 14 днів менше 75 випадків на 100 тис. населення загалом по країні.

  Інші показники Рівненщини для визначення рівня епіднебезпеки, що встановлені МОЗ, відповідають нормам.

  Так, рівень госпіталізацій станом 8 червня становив 14,7 на 100 тисяч населення при визначеному показнику 60 на 100 тисяч населення. Кількість завантажених ліжок з киснем – 11,2% при граничному показнику у 65%, охоплено тестуванням у два з половиною рази більше від необхідного.

  Нагадаємо, 2 червня Кабмін послабив карантинні обмеження в Україні.

  Зокрема, дозволено проведення масових заходів без обмежень щодо кількості осіб за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного тесту на COVID-19 або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. Збільшено заповненість залів до 2/3 для відвідувачів масових заходів та кінотеатрів/театрів, які проводять діяльність без вимоги щодо наявності негативного результату тестування на COVID-19, або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації .

  Водночас у «зеленій» зоні зберігається обов'язковий масковий режим, перевезення пасажирів у громадському транспорті лише на місцях для сидіння.

  Нагадуємо: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — соціальної дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних.

  Епідемічний процес є тривалим у часі. Тому рекомендовано здійснювати імунопрофілактику шляхом вакцинації.

  На брифінгу в Рівненській ОДА 9 червня координаторка із вакцинації в області Олена Гандзюк повідомила, що особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря. «Ковідний паспорт» відрізняється від Міжнародного свідоцтва про вакцинацію. В Україні його наразі ще розробляють з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ. Він міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, але й про результати ПЛР-тестів, одужання після Covid-19. Буде видаватися як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код.

  У зв’язку із зниженням кількості хворих на коронавірус, виникла необхідність зменшення «ковідних» лікарень. Тож, для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 в області визначено 9 лікарень: центральна міська лікарня Рівного, Сарненська ЦРЛ, Дубенська міська лікарня, Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги, Рівненська обласна дитяча лікарня, Костопільська, Здолбунівська лікарні, Рівненська обласна клінічна лікарня, Вараська багатопрофільна лікарня. Однак на Рівненщині немає лікарень, які НСЗУ виключить з переліку «ковідних» через високу госпітальну смертність.

  Детальніше на сайті Рівненської обласної державної адміністрації. Також про брифінг.

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація