Виставка «Живопис голкою»
- Останнє оновлення: Вівторок, 08 грудня 2020, 16:57
8 грудня 2020 року у обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Живопис голкою» зразкового гуртка художньої вишивки ЗОШ № 23. Цією виставкою обласний краєзнавчий музей започатковує цикл етнографічних виставок, об’єднаних спільним проєктом - «Мистецтво однієї школи: вчитель та його учні».
Відвідувачі виставки матимуть змогу помилуватися вишитими копіями картин художників-імпресіоністів Клода Моне, Вінсента Ван Гога, Каміля Піссарро, Альфреда Сіслея.
Тетяна Пархоменко – завідувачка сектору етнографії розповіла, що колектив гуртка «Художньої вишивки», який очолює Людмила Лесюк вже мав у 2013 р. персональну виставку в обласному краєзнавчому музеї. Впродовж останніх двох років вихованці Людмили Іванівни працювали над створенням вишитих копій з картин відомих художників – імпресіоністів. Їх особливістю є те, що з метою отримання певного відтінку поєднуються нитки різних кольорів, а це в свою чергу сприяє «ліпленню» форми кольором. Таким чином створюються речі нового звучання, сповнені витонченого естетизму, яким пасує назва «живопис голкою і ниткою». Ефект гармонійних колірних сполучень, сюжетних рішень вдається реалізувати завдяки технікам «художня гладь», «двобічна гладь», «штапівка», а також спеціальним авторським технікам – «мазок», «сітківка», «розсип».
Людмила Лесюк – знана в Україні вишивальниця, неодноразово брала участь у фольклорно-етнографічному святі «Музейні гостини». Картини пані Людмили виставлялись як в Україні так і далеко за її межами.
На виставці Людмила Іванівна розповіла про те, що відтворюючи за допомогою вишивки картини великих майстрів живопису, члени гуртка повніше розкривають свій творчий потенціал. А також подякувала юним майстрам за їх професіоналізм, наполегливість та геніальність.
Прийшли привітати та сказати слова вдячності Людмилі Лесюк колеги із ЗОШ№ 23, у якій і працює мисткиня.