За минулу добу на Рівненщині зареєстровано 206 випадків захворювання на COVID-19
- Останнє оновлення: Понеділок, 07 грудня 2020, 17:00
Це мешканці з:
м. Рівне – 121;
м. Вараш – 15;
Березнівського району – 11 (м. Березне - 7, с. Зірне, с. Моквин, с. Поліське, с. Прислуч);
Гощанського району – 3 (с. Бугрин - 2, с. Вільгір);
Дубровицького району – 24 (м. Дубровиця - 6, с. Миляч – 4, с. Лугове – 2, с. Жадень – 2, с. Грицьки – 2, с. Лісове, с. Осова, с. Велюнь, с. Грані, с. Заслуччя, с. Крупове, с. Мочулище, с. Ясинець);
Здолбунівського району – 1 (с. Івачків);
Костопільського району – 12 (м. Костопіль – 9, с. Постійне, с. Звіздівка, с. Ставок);
Радивилівського району – 6 (м. Радивилів - 3, с. Батьків, с. Бугаївка, с. Гаї-Ситенські);
Сарненського району – 13 (смт Клесів - 7, с. Клесів – 5, с. Карпилівка).
Вік хворих від 6 до 86 років.
Наразі 826 людей із діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус перебуває у лікарнях Рівненщини, з яких 232 – у важкому стані, 64 - в реанімації. Семеро хворих підключені до ШВЛ-апаратів. За попередню добу госпіталізовано 49 пацієнтів з COVID-19, виписано - 23. Хворі з COVID-19 отримують медичну допомогу у 15-ти лікарнях Рівненщини, де є більше 1 676 ліжок. На сьогодні завантаженість закладів складає 49,2%. У разі необхідності до кінця року ліжковий фонд для пацієнтів з COVID розширять до 2 250 місць.
Дуже важливо дотримуватися протиепідемічних правил: користуватися масками та антисептиками, тримати соціальну дистанцію та мінімізувати кількість контактів. Дотримання громадянами карантинних обмежень сприятиме зменшенню кількості людей, хворих на коронавірус.
80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.
Попит на тестування на Рівненщині щодня збільшується, адже настав період активної захворюваності на усі гострі респіраторні інфекції. Тому лабораторний центр постійно вдосконалює операційні процедури та збільшує потужності. Так, обласний лабцентр нині робить до 1200-1300 тестів в день. Але поступово нарощує потужності, аби виконувати до 2 тисяч досліджень на добу. Для цього за кошти держбюджету обласному лабораторному центру докуплено два ампліфікатори та автоматичну станцію проби підготовки. Модернізовано також Центр громадського здоров’я, зокрема, за обласні кошти придбано ампліфікатор для досліджень. Разом з тим, Рівненська ОДА подала заявку до Кабміну на отримання додаткового обладнання для лабораторій, що здійснюють тестування на COVID-19.
Відповідно до Постанови Кабміну від 11 листопада №1100 Уряд відмінив адаптивний карантину, а обмеження, які стосувалися «помаранчевої» зони карантину, тепер будуть діяти для всіх районів і міст Рівненщини. Зокрема, передбачено: заклади харчування не можуть працювати з 22:00 до 7:00, виняток - доставка та їжа/напої на виніс; зачинені розважальні заклади (дискотеки, нічні клуби та інше); кінотеатри та театри можуть працювати при заповненості залів лише на 50%; проїзд у громадському транспорті лише за кількістю сидячих міст; заборонено проведення масових заходів за участю більше 20 чоловік (виняток - деякі спортивні заходи без глядачів); заняття групами не більше 20 людей, крім садків та шкіл; спортзали та фітнес-центри - на 20 кв. м. не більше 1 людини; серед закладів розміщення дозволена робота готелів та закладів соцдопомоги чи реабілітації.
В області здійснюється постійний моніторинг епідситуації в режимі онлайн. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.
Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує громадськість, з цією метою також проводяться онлайн брифінги, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 9 тисяч людей.
Детальніше на сайті Рівненської обласної державної адміністрації.