Презентація дев’ятої книги науково-документального видання «Реабілітовані історією. Рівненська область»
- Останнє оновлення: Четвер, 03 вересня 2020, 15:26
6 вересня 2020 року о 14 год. у Рівненській обласній науковій універсальній бібліотеці відбудеться презентація дев’ятої книги науково-документального видання «Реабілітовані історією. Рівненська область». Упорядники: О. А. Білоконь, Р. П. Давидюк, А. А. Жив’юк (керівник), І. В. Марчук, І. А. Хаврук.
Дев’ята книга є продовженням мартирологу жертв політичних репресій радянського тоталітарного режиму в Рівненській області. У ній вміщені анотовані біографічні довідки про 4015 осіб, чиї прізвища починаються на літери Т, У, Ф, Х, Ц, Ш, Щ, Ю, Я. Загалом у 2–9 книгах «Реабілітовані історією. Рівненська область» опубліковані довідки про 23925 репресованих мешканців нашої області та інших регіонів.
Публікацією дев’ятої книги завершився важливий етап у роботі обласної редколегії та науково-редакційної групи, що пов’язаний з оприлюдненням інформації про реабілітованих жертв репресій на території Рівненської області, архівно-кримінальні справи стосовно яких передані на зберігання до Державного архіву Рівненської області.
У дев’ятій книзі також містяться уперше опубліковані архівні документи про репресії радянського режиму щодо уродженця містечка Дубровиця, поручника Армії УНР, ад’ютанта отамана Володимира Оскілка Пилипа Шевела і його сім’ї.
У книзі опубліковано переклад з польської мови спогадів доньки Пилипа Шевела Олександри Новацької «Смак акації», у яких розповідається про життя їх сім’ї на засланні в Казахстані у 1940–1946 рр.
Учасники заходу: Андрій Анатолійович Жив’юк, професор Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука, кандидат історичних наук, керівник науково-редакційної групи книги «Реабілітовані історією. Рівненська область», голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Руслана Петрівна Давидюк, професор Рівненського державного гуманітарного університету, доктор історичних наук.