Обласний фестиваль творчості осіб з інвалідністю "Барви життя"

Вчора у Рівному на базі регіонального центру «Інваспорт» відбувся обласний фестиваль творчості осіб з інвалідністю "Барви життя", який уже багато років організовує Рівненський обласний центр народної творчості за підтримки Управління культури і туризму Рівненської ОДА, обласної ради і благодійного фонду «Мені не байдуже».
Цьогоріч свої таланти у музичному, театральному, образотворчому, декоративно-прикладному та хореографічному мистецтві демонструвала рекордна кількість аматорів: більше 70 учасників колективів і окремих виконавців.


Начальник управління культури і туризму ОДА Любов Романюк наголосила, що люди всі однакові у бажаннях реалізувати себе у житті, а отже, дати можливість кожному зайнятися улюбленою справою, відкинути умовні бар’єри – обов’язок громадянського суспільства.
А бар’єрів справді між учасниками фестивалю і глядачами не було! Бо про все забували, коли дивилися хореографічні номери і слухали пісні вихованців Рівненського міського центру комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушенням опорно- рухового апарату «Крок, музичну композицію і вірш вихованців ГО «Батьки з інвалідністю «Джерело життя» із Здолбунова, пісню «Мріяла» у жестовому виконанні вихованки Острозької спеціальної школи Мілени Алексієвець, вірш Тараса Шевченка «Розрита могила», декламований Антоном Шмалюхом із Рівненського громадського об'єднання «Шлях без обмежень», уривок з поеми Т.Шевченка «Наймичка» у виконанні аматорського драматичного колективу «Життя наперекір» Рівненської обласної організації Українського товариства сліпих та багато інших поетичних, музичних,хореографічних творів.

І, звичайно ж, нікого не залишила байдужою наша гордість, учениця Рокитнівської дитячої музичної школи з класу викладача Сергія Холяви, Богуслава Делейчук, яка виконала пісню «Ой, у лузі червона калина» та вокальну композицію «Люди- титани». Як зауважили експерти-професіонали, за останній рік її виконавська майстерність зросла. А все - завдяки наполегливій праці і бажанні дівчинки, батьківській та вчительській підтримці, їх терпінню й розумінню прагнень дитини. Втім, це можна сказати й про інших учасників фестивалю.
Щодо образотворчого, декоративно-прикладного і народного мистецтва, то тут не було рівних вихованцям Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко. На фестивалі були представлені різноманітні гіпсові панно, флормозаїка із природніх матеріалів, алмазні вишивки, вироби з текстилю і ниток, сублімація і багато чого іншого.
Всі роботи- колективні,- підкреслила вчитель з трудового навчання Інна Федорова. Не дивно, що на мистецьке свято у Рівне приїхало аж 18 гуртківців із Вараша!


Всі учасники колективів і окремі виконавці відзначені дипломами за свої талановиті досягнення. Але головне їх надбання - сила волі й непереборне бажання робити те, до чого лежить душа й бути потрібними і корисними в сім’ї, школі, суспільстві. Допомогти цим чудовим дітям подолати фізичні й ментальні бар'єри - і наше з вами завдання!

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація