Творча зустріч з режисером фільму «Анна Валентинович. Звідки ми прийшли, ким ми є і куди прямуємо» та членами родини Анни Валентинович

 
Майже сто рівнян та гостей зібралося у науковій бібліотеці в межах творчої зустрічі з режисером, членами знімальної групи документального фільму «Анна Валентинович. Звідки ми прийшли, ким ми є і куди прямуємо», і членами родини Анни Валентинович.

Це документальний проєкт режисерів Кшиштофа Войцєховського та Єжи Залєвського, що розповідає про життя Анни Валентинович, починаючи від дитинства в Україні й завершуючи трагічною смертю в Смоленській катастрофі (росія) у 2010 році разом з іншими представниками політичної еліти Польщі.

13 квітня 1943 року світ уперше дізнався про Катинський злочин, коли окупаційна влада Третього Рейху повідомила по радіо про знахідку масових поховань (10 000) убитих в СРСР польських офіцерів. Майже через 70 років після трагедії, світ сколихнула страшна звістка – авіакатастрофа польського президентського літака в Смоленську в повітряному просторі росії 10 квітня 2010 р. Унаслідок катастрофи загинув президент Польщі Лех Качинський, низка високопосадовців країни, громадських діячів та представників духовенства – всього 96 осіб (включно з 8 членами екіпажу). Серед них Анна Валентинович – польська профспілкова діячка, активістка, Дама ордену Білого Орла. Українка за походженням, наша землячка з Гощанщини.

У Рівному два дні поспіль 5-6 квітня на майданчиках наукової бібліотеки та Рівненського обласного театру ляльок тривали демонстраційні покази документальної стрічки «Анна Валентинович. Звідки ми прийшли, ким ми є і куди прямуємо».

До перегляду долучились студентська молодь, представники культури, освіти, науки, духовенства, польської діаспори, інтелігенції Рівного.

На зустрічі були присутні: режисер фільму Єжи Залєвський; друг та соратник А. Валентинович по «Солідарності» Тадеуш Дешкевич, онук Пйотр Валентинович та члени родини Анни Валентинович з України.

Ведучим заходу був Володимир Марчук – кандидат історичних наук, викладач Національного університету «Острозька Академія», переклад з польської мови здійснював Ярослав Ковальчук – голова ГО «Культурно-просвітницький центр ім. Т. О. Сосновського».

Представникам польської делегації було адресовано чимало запитань зокрема, щодо вибору назви фільму, найскладніших моментів під час зйомки фільму, про те, що залишилося за кадром. А також, ким себе позиціонувала Анна Валентинович: українкою чи полькою. Її вплив як бабусі на виховання онука та зворушливі спогади дитинства. Зустріч пройшла в теплій та приємній атмосфері. Щиро дякуємо творцям фільму що дали можливість більше дізнатись по неймовірну Анну Валентинович.

Також, на YouTube Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки можна переглянути запис зустрічі за покликанням - https://www.youtube.com/live/iGxn7jcHoYs?feature=share

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна рада

Міністерства культури та інформаційної політики

Міністерство культури та інформаційної політики

Верховна рада

Президент України

Президент України

Облдержадміністрація

Облдержадміністрація